دسته‌بندی نشده

روش های رشد سریع کسب و کار در فروش و بازار

در دنیای امروز که افراد در رقابت شدیدی برای فروش وجود دارد و افراد زیادی هستند که هر روز شیوه های فروش خود را ارتقا می دهند. اگر شما نیز قصد دارید بیشتر با روش های رشد سریع کسب و کار آشنا شوید پیشنهاد می دهیم تا پایان همراه ما باشید.

نقاط قوت کار خود را پررنگ کنید

اگر می خواهید رشد سریع کسب و کار را تجربه کنید باید بدانید به سراغ ارائه نقاط قوت کار خود به بهترین نحو بروید. به خاطر داشته باشید مردم به دنبال محصول شما نیستند به دنبال نتایجی هستند که خرید این محصول برای آن ها به ارمغان می آورد، هستند. به دنبال این باشید که لیست کاملی از نتایج خوب و دست آورد های مهم محصولی که می خواهید ارائه دهید، حاضر نمایید با این روش می توانید توجه مشتری تان را جلب کرده و حس خوبی از خرید در وی ایجاد نمایید.

گروه هدف خود را انتخاب کنید

روش دیگر برای رشد کسب و کار در بازار یک برنامه ریزی درست برای فروش می باشد. به خاطر داشته باشید با یک گروه هدف مشخص داشته باشید. تعیین نمایید که محصول شما بیشتر مناسب کار چه افرادی است و از همین راه شروع به تبلیغات هدف دار نمایید تا هزینه اضافی را متحمل نشوید. همچنین با این کار می توانید سرعت کار خود را بالا ببرید و از اتلاف زمان خود جلوگیری نمایید.

مشکلات را به وضوح شناسایی کنید

مطمئن راهی که می توانید با آن یک محصول خوب و پر بازده ارائه دهید این است که مشکلات مشتری های خود را به درستی مشخص کرده باشید. اگر مشکلات آن ها را به درستی تشخیص داده باشید آن ها مطمئنا برای حل مشکلات شان به شما پول خواهند داد. گاهی این مشکلات به وضوح قابل مشاهده هستند برخی دیگر از این مشکلات نامعلوم می باشند. اگر مشکلی برای مشتری شما وجود نداشته باشد وی پولی نیز به شما نخواهد داد.

اهداف مشخصی معین کنید

بر روی یک کاغذ اهداف خود را یادداشت نمایید. این اهداف باید در جهت رشد سریع کسب و کار شما پیش بروند. برای نمونه شما باید از هر کاری که در جهت فروش خود انجام می دهید مانند تماس هایی که در هر ماه می گیرید و یا ارجاعاتی که دریافت می کنید هدف مشخصی داشته باشید و ماهیانه بررسی کنید که آیا موفق به رسیدن به هر یک از آن ها شده اید یا خیر. بعد از گرفتن نتایج مطلوب در یک ماه می توانید اهداف ماه بعد را بهتر و بیشتر یادداشت نمایید و جلسات توجیهی نیز برای کارمندان خود داشته باشید.

اهداف باعث می شوند تا تمام تمرکز و انرژی شما بر روی آن ها معطوف شود. مطمئن هم شوید که این اهداف را نوشته و در دسترس تمام افراد تیم قرار می دهید.

بپرسید، گوش کنید و عمل کنید

بهتر از هر چیز دیگری این سه کلمه می توانند روش رشد سریع کسب و کار را به شما نشان دهند. سوالاتی که مطرح می کنید باید خلاقانه باشند و همچنین از قبل برنامه ریزی شده. سوالات دو پهلو و گیج کننده نمی تواند مناسب کار شما باشد. در بخش بعدی باید روی مهارت گوش کردن خود کار نمایید و آن را گسترش دهید. مرحله بعدی عمل در زمان مناسب می باشد. دقیقا در جایی که توانسته اید مشتری را جذب خود کنید و به آن جنسی که می خواهید را به فروش برسانید.

مسئولیت ها را گردن بگیرید

شما به عنوان رهبر گروه خود که قرار است رشد سریع کسب و کار را محقق نمایید باید فردی مسئولیت پذیر باشید. مسئولیت پذیر به این معنا که اگر اشکالی در کار فروش تان به وجود آمد نیاز است تا با ورود به موقع از بروز بحران جلوگیری نمایید و در واقع حاضر باشید تا از سوی مقامات بالاتر از خودتان سرزنش ها را نیز بپذیرید . در مقابل قبول مسئولیت ها، قبول نکردن تمام اعتبار کار می باشد. به این معنا که اگر کارتان درست پیش رفت و موفق شدید به موقع اهداف را محقق کنید و مورد تشویق قرار گرفتید این اعتبار به دست آمده متعلق به شخص شما به صورت منحصر نیست و باید گروه خود را نیز شریک قرار دهید با این کار می توانید یک تیم منسجم داشته باشید که در هر مواقعی می توانید روی آن ها حساب کنید و فروش خوبی را نیز در بازار به دست آورید.

در شبکه های اجتماعی فعال باشید

به خاطر داشته افراد این روز ها وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند از همین جهت با فعالیت درست و هدفمند در این شبکه ها می توانید مشتری های خوبی پیدا کنید. از تبلیغات با رنگ و لعاب بالا استفاده نمایید تا از نظر دیداری باعث جذب مشتری تان شود. همچنین بیشترین وقت را برای کار خود بگذرانید با یک شکست دلسرد نشوید و تمام روش های ممکنه برای افزایش بازدهی و رشد سریع کسب و کار خود  را امتحان نمایید. تبلیغ در پیج ها و کانال های پربازدید نیز می تواند به بهتر دیده شدن شما کمک نماید.

قیمت رقابتی داشته باشید

اگر می خواهید در بازارهای رقابتی با تعداد افراد بالا موفق شوید باید بتوانید قیمت رقابتی با کیفیتی بالا نیز ارائه دهید. این کار می تواند باعث رشد سریع کسب و کار شما شود. به خاطر داشته باشید اگر هم قرار است یک قیمت بالا برای محصول تان ارائه دهید به این موضوع فکر کنید که در مقابل مشتری شما از شما انتظار یک کیفیت بالا را نیز دارد. زمانی که با یک تخمین درست قیمت مناسب را شناسایی کنید پس از آن می توانید با یک گشت در بازار قیمت سایر محصولات هم رده با خودتان را پیدا کنید پس از آن می توانید یک قیمت بالاتر ولی قابل رقابت با سایرین ارائه نمایید.

سایر نکات رشد سریع کسب و کار

نکته دیگر در رشد سریع کسب و کار می تواند ارائه کنفرانس های خلاقانه باشد. اگر تاکنون به نمایشگاه های بزرگ دنیا رفته باشید در هر بخشی شاهد حضور کمپانی های بزرگ بودید که کنفرانس های فوق العاده هیجان انگیزی ارائه می دهند.

یک تیم کامل به همراه جلسات منظم هفتگی داشته باشید. این کار باعث می شود که تصمیمات درستی در جهت ارتقا نقاط ضعف خود بگیرید. همچنین این کار باعث می شود بتوانید هدف هایی را تعیین کنید که شما را به سمت درستی هدایت نمایند. هر چند شما نیز آن ها را دوست نداشته باشید.

هیچگاه عنصر خلاقیت را از دست ندهید. تحقیقات گسترده در جهت شناخت رقبای خود انجام دهید. بدانید که آن ها از چه شیوه استفاده می کنند و شما سعی کنید آن روش را بهینه کرده و در جهت اهداف خودتان در رشد سریع کسب و کار استفاده نمایید.

https://www.sellingpower.com/2013/01/25/10089/10-tips-to-improve-your-sales-performance

https://www.briantracy.com/blog/sales-success/proven-strategies-to-increase-sales-of-your-product/

https://corporatevisions.com/selling-techniques/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *