دسته‌بندی نشده

چگونه یک ویدئو کوتاه را با ارزانترین تجهیزات بسازیم؟

ساخت ویدئو کوتاه با ارزان ترین تجهیزات همواره یکی از مهم ترین دغدغه های بسیاری از افرادی می باشد که در شبکه های مجازی فعالیت دارند، در گذشته برای ساخت یک فیلم نیاز به تجهیزات بسیار گران قیمتی بود که امکان خرید آن برای تمامی افراد وجود نداشت حتی اگر این فیلم یک فیلم کوتاه چند دقیقه ای بود، اما امروزه این مشکل تقریبا حل شده است و شما با مراجعه به شبکه های اجتماعی می توانید تعداد بسیار زیادی ویدئو کوتاه مشاهده کنید که بیشتر آنها نیز با تجهیزات بسیار ارزان قیمتی تولید شده اند. ما در این مطلب تصمیم داریم تا کمی بیشتر درباره ساخت ویدئو کوتاه با تجهیزات ارزان قیمت صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را در این باره در اختیار شما قرار دهیم تا بعد از مطالعه این مطلب شما نیز به جامعه افرادی که با استفاده از تجهیزات ارزان و گوشی های موبایل میتوانند اقدام به ساخت ویدئو کوتاه کنند.

تجهیزات مورد نیاز

اولین گام و شاید بتوان گفت مهمترین گام برای ساخت ویدئو کوتاه با تجهیزات ارزان قیمت این است که شما یک گوشی همراه هوشمند داشته باشید، امروزه بسیاری از این گوشی های هوشمند دارای دوربین های با کیفیتی هستند که در صورتی که شما گام های مختلف ساخت ویدئو که در این مطلب بیان خواهیم کرد را میروی کنید می توانید با استفاده از آنها اقدام به ساخت فیلم های باکیفیتی کنید. بنابراین در اولین گام اگر یک گوشی هوشمند با دوربین مناسب ندارید با مراجعه به وب سایت های مختلف می توانید بهترین آنها را از لحاظ کیفیت و قیمت پیدا کرده و اقدام به خرید آن کنید.

How to create a Kota video with the cheapest equipment

نکات ابتدایی برای ساخت ویدئو کوتاه با گوشی موبایل

شما در این گام باید نکات بسیار مهمی را در نظر داشته باشید تا بتوانید با موفقیت اقدام به ساخت ویدئو با گوشی موبایل کنید. نکته اول این است که سعی کنید با افرادی که در این زمینه دارای تجربه کافی هستند مشورت کنید و نظرات آنها را درباره فیلمی که قصد ساخت آن را دارید بشنوید، سعی کنید توضیحی کلی از پروژه خود را به آنها ارائه دهید و از آنها بخواهید که درباره شروع کار و همین طور نکات مهم برای اجرای کار نظر خود را به شما ارائه دهند، در مرحله بعدی شما باید درباره درباره این نظرات به خوبی فکر کنید و تمامی این نظرات را مورد بررسی قرار دهید و بهترین نکات را از درون آنها بیرون کشیده و در پروژه ساخت ویدئو کوتاه خود مورد استفاده قرار دهید، بعد از آن که به خوبی درباره نظرات فکر کردید و بهترین آنها را انتخاب کردید باید داستان فیلم خود را به صورت کامل بنویسید و تمامی نکاتی که باید در این ویدئو اجرا شود را نیز بنویسید، توجه داشته باشید که در این مرحله شما باید داستان ابتدایی خود را بر اساس نظرات انتخاب شده ویرایش کنید و یک داستان نهایی رو تولید کنید. نکته دیگری که قبل از شروع ساخت فیلم باید به آن توجه داشته باشید این است که یک مکان مناسب برای فیلم برداری را انتخاب کنید که این مکان باید تمامی ویژگی های مد نظر شما را داشته باشد.

-How to create a Kota video with the cheapest equipment

عملیات فیلمبرداری

در مرحله سوم از ساخت ویدئو کوتاه شما باید اقدام به فیلمبرداری کنید، این مرحله دارای جزئیات بسیار زیادی است که سعی می کنیم در این بخش تمامی نکات را بیان کنیم:

نکته اول این است که فیلمبرداری با گوشی های هوشمند همواره دارای سختی های بسیار زیادی بوده است که در ابتدا شاید مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد اما فراموش نکنید که شما می توانید با کمی تمرین به راحتی بر این مشکلات غلبه کنید و به خوبی با این گوشی ها فیلم برداری کرده و اقدام به ساخت ویدئو کوتاه کنید. در حین فیلم برداری حتما به نور پردازی و زاویه قرار گرفتن دوربین توجه داشته باشید چرا که این گوشی ها به خودی خود کیفیت دوربین های حرفه ای را ندارند و شما باید نهایت دقت را در حین فیلم برداری داشته باشید. در حین منتقل شدن از یک صحنه به صحنه دیگر حتما فیلمبرداری را متوقف کنید و به محض این که کوچکترین مشکلی در طول فیلمبرداری پیش آمد فیلم را متوقف کرده و دوباره صحنه مورد نظر را فیلم برداری کنید.

-How to create a Kota video with the cheapest equipment

آشنایی با برخی از اپلیکیشن های ساخت ویدئو کوتاه با موبایل

Adobe Premiere Rush یکی از بهترین اپلیکیشن هایی است که می توانید از آن برای ساخت ویدئو کوتاه در موبایل استفاده کنید، این اپلیکیشن قابلیت های بسیار زیادی دارد که در گوشی های با سیستم عامل IOS مورد استفاده قرار می گیرد. iMovie یکی دیگر از اپلیکیشن هایی است که در سیستم عامل IOS برای ساخت ویدئوهای کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله مزایای استفاده از این اپلیکیشن می توان به مواردی مانند رایگان بودن و رابط کاربری بسیار ساده اشاره کرد، نکته قابل توجه درباره این اپلیکیشن این است که بسیاری از ویژگی های آن به صورت رایگان هستند و تعداد اندکی از آنها دارای خرید درون برنامه ای می باشند. FilmoraGo یک اپلیکیشن اندرویدی است که به صورت خاص برای این سیستم عامل طراحی شده است و ویژگی های زیادی را دارا می باشد، این اپلیکیشن هیچ گونه واترمارکی را به ویدئو نهایی شما اضافه نمی کند که می توان آن را یکی از مهم ترین ویژگی های این اپلیکیشن دانست، این اپلیکیشن نیز به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

-How to create a Kota video with the cheapest equipment

نکات پایانی برای ساخت ویدئو با موبایل

بعد از آن که ویدئو خود را ساختید چندین بار آن را مشاهده کنید تا مطمئن شوید که همه چیز درست است و هیچ گونه نقصی در فیلم شما وجود ندارد، با استفاده از اپلیکیشن هایی که در بخش قبلی برای شما معرفی کردیم سعی کنید که ویدئو خود را ویرایش کنید و افکت های مورد نیاز را بر روی آنها قرار دهید، این کار باعث می شود تا ویدئو شما جذاب تر شده و در نتیجه مخاطبان بیشتری داشته باشد. نکته بسیار مهم دیگر این است که اگر اولین فیلم ساخته شده توسط شما دارای جذابیت و کیفیت لازم نبود به هیچ وجه ناامید نشوید و به تلاش خود ادامه دهید، این کار کاری است که نیازمند تمرین بسیار زیادی می باشد و نمی توان خیلی سریع در آن به موفقیت رسید، بنابراین مطمئن باشید که با تلاش بیشتر و صرف زمان بیشتر می توانید خیلی سریع پیشرفت کنید.

-How to create a Kota video with the cheapest equipment

 

https://www.creativebloq.com/features/6-great-video-editing-apps-for-mobile

https://www.wikihow.com/Create-a-Short-Film-Only-Using-Android-Smartphone

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *